Riksutställning och Rasmästerskap Umeå 11mars 2017

BIS:  Ove Karlsson o Marika Nilsson Tan 95,5p
VP Bästa Junior:  Leo Nordin Tan 284p
Tomas Wikbergs VP:  Ove Karlsson & Marika Nilsson Tan 286p
VP Klass G: Maria & Patrik Wikberg 378,5p
 
Wiener, Vit Blåögd.   
1 Stefan Hedenström 95,5p
2 Catherine Lindström 95p
Angora
1 Elisabeth Österberg 94,5p
Rex
1 Elisabeth Österberg 94,5p
Belgisk Hare
1 Anita Ekman 93,5p
Lilla Tysk Vädur
1 Sofie Eriksson 95p
2 Maya Johansson-Åhman 94,5p
3 Marita Juneblad 94,5p
Lilla Havanna
1 Ivonne Nordström 95p
Holländsk Kanin
1 Kim Lundell 94p
Liten Rex
1 Catherine Lindström 94,5p
Tan
1 Ove Karlsson & Marika Nilsson 95,5p
2 Kim Lundell 95p
Dvärgscheck
1 Kim Lundell 93,5p
Dvärgvädur
1 Kristina Bergman 95p
2 Alice Krantz 95p
3 Madeleine Berglund 94,5p
Hermelin
1 Catherine Lindström (Fuchs) 95,5p
2 Maria & Patrik Wikberg 95p
3 Lena Hedenström 95p
       
Prislista Klass A Vuxna djur
1 Ove o Marika Karlsson Nilsson Skellefteå 1,2 Tan, svart 286 p
2 Catherine Lindström Skellefteå 0,1 Hermelin, fuchs vit rödögd 95,5 p
3 Stefan Hedenström Skellefteå 1 Wiener, vit blåögd 95,5 p
4 Catherine Lindström Skellefteå 1 Hermelin, viltgrå 95,5 p
5 Maria & Patrik Wikberg Ånäset 1,2 Hermelin, viltgrå 284,5 p
6 Maria & Patrik Wikberg Ånäset 1,2 Hermelin, chinchilla 284,5 p
7 Leo Nordin Vistträsk 1,2 Tan, svart 284 p
8 Lena Hedenström Skellefteå 3 Hermelin, viltgrå/järngrå 284 p
9 Kim Lundell Vännäs 1,2 Tan, svart 283,5 p
10 Lukas Nordin Vistträsk 3 Alaska 283 p
11 Ida Quvang Sikfors 3 Deilenaar 283 p
12 Sandra Nordin Vistträsk 0,1 Hermelin, fuchs vit rödögd 95 p
13 Catherine Lindström Skellefteå 1 Wiener, vit blåögd 95 p
14 Kristina Bergman Bureå 1 Dvärgvädur, viltgul 95 p
15 Alice Krantz Skellefteå 1 Dvärgvädur, blå 95 p
16 Sofie Eriksson Robertsfors 1 Lilla Tysk Vädur, manteltecknad viltgrå 95 p
17 Sonia Kärrman Lycksele 0,1 Dvärghare, rysk tecknad brun 94,5 p
18 Elisabeth Österberg Själevad 0,1 Angora, viltgrå 94,5 p
19 Ivonne Nordström Umeå 1 Lilla Havana 94,5 p
20 Maya Johansson-Åhman Robertsfors 1 Lilla Tysk Vädur, viltgrå 94,5 p
21 Madeleine Berglund Örviken 1 Dvärgvädur, vit blåögd 94,5 p
22 Sofie Eriksson Robertsfors 1 Lilla Tysk Vädur, viltgrå 94,5 p
23 Sandra Nordin Vistträsk 1 Belgisk Jätte, viltgrå 94,5 p
24 Linda Pettersen Umeå 1 Dvärgvädur, viltgul 94,5 p
25 Magnus Marklund Skelleftehamn 1 Hermelin, vit blåögd 94,5 p
26 Catherine Lindström Skellefteå 1 Hermelin, fuchs viltgrå 94,5 p
27 Marita Junebladh Umeå 1 Lilla Tysk Vädur, manteltecknad viltgrå 94,5 p
28 Kristina Bergman Bureå 1 Dvärgvädur, manteltecknad viltgul 94,5 p
29 Catherine Lindström Skellefteå 1 Liten Rex, havana 94,5 p
30 Elisabeth Österberg Själevad 1 Rex, vit rödögd 94,5 p
31 Elisabeth Österberg Själevad 1 Angora, vit rödögd 94,5 p
32 Alice Krantz Skellefteå 0,1 Dvärgvädur, viltgrå 94 p
33 Ulrika Forsgren Lycksele 0,1 Hermelin, viltblå 94 p
34 Sandra Nordin Vistträsk 0,1 Lejonhuvad kanin, viltgrå 94 p
35 Sandra Nordin Vistträsk 1 Hermelin, viltgrå 94 p
36 Alice Krantz Skellefteå 1 Dvärgvädur, bourgogne 94 p
37 Ida Quvang Sikfors 1 Dvärgvädur, viltgul 94 p
38 Elisabeth Österberg Själevad 1 Lilla Tysk Vädur, manteltecknad viltgrå 94 p
39 Kim Lundell Vännäs 1 Holländsk Kanin, svart 94 p
Prislista Klass G Elitgrupp
1 Maria & Patrik Wikberg Ånäset 378,5 p
2 Kristina Bergman Bureå 376 p
Prislista Klass B Ungdjur
1 Ivonne Nordström Umeå 3 Lilla Havana 283 p