Riksutställning Skellefteå 2011-12-03
BIS Stefan Hedenström Belgisk hare, hona 95,5 p
BIM Ove Karlsson o Marika Nilsson Tan, hane 95,5 p
Vandringspriser
Klass A Stefan Hedenström Belgisk hare 95,5 p
Klass B Ove Karlsson o Marika Nillsson Tan 285 p
Klass G Catherine Lindström 378 p
Bästa junior  Amanda Wiklund Hermelin, viltgrå 284 p
Uno Berglunds minne Stefan Hedenström Belgisk hare  285 p
Kaninfarmens VP Catherine Lindström Hermelin, vit rödögd 284 p
Trollskogens VP Eva Lövgren Dvärgvädur, siames 94 p
Thomas Wikbergs VP Stefan Hedenström Belgiska Hare 95,5 p
Bästa lejonhuvade Lukas Nordin Lejonhuvad kanin, madagaskar 93 p
       
Prislista Klass A Vuxna djur
1 Stefan Hedenström Skellefteå 0,1 Belgisk Hare, viltröd 95,5 p
2 Marika Nilsson Ove Karlsson Skellefteå 1,2 Tan, svart 284,5 p
3 Catherine Lindström Skellefteå 1,2 Hermelin, vit rödögd 284 p
4 Amanda Wiklund Kåge 1,2 Hermelin, viltgrå 284 p
5 Sandra Nilsson Sikfors 1,2 Tan, svart 284 p
6 Ivonne Nordström Umeå 1,2 Lilla Havana 283,5 p
7 Catherine Lindström Skellefteå 1,2 Dvärgvädur, viltgrå 283 p
8 Karina Sanberg Roknäs 1,2 Rex, vit rödögd 283 p
9 Sabine Mattson Gräsmyr 0,1 Rex, dalmatiner tecknad svart 95 p
10 Hanna Persson Norsjö 0,1 Hermelin, fuchs vit rödögd 95 p
11 Marika Nilsson Ove Karlsson Skellefteå 1 Lilla Chinchilla 95 p
12 Conny Wallman Sidensjö 1 Hermelin, vit rödögd 95 p
13 Maria Wikberg Ånäset 3 Hermelin, viltgrå 282,5 p
14 Sandra Nilsson Sikfors 0,1 Hermelin, viltgrå 94,5 p
15 Ulrika Forsgren Lycksele 0,1 Hermelin, viltgrå 94,5 p
16 Sofie Eriksson Robertsfors 0,1 Hermelin, viltgrå 94,5 p
17 Marie Idenäs Byske 0,1 Hermelin, zobeltecknad blå 94,5 p
18 Ebba Andersson Älvsbyn 0,1 Tan, svart 94,5 p
19 Therese Lundgren Skellefteå 1 Thyringer 94,5 p
20 Sandra Nilsson Sikfors 1 Hermelin, chinchilla 94,5 p
21 Marita Junebladh Umeå 1 Hermelin, svart 94,5 p
22 Frida Nimrodsson Tavelsjö 1 Dvärgvädur, viltgrå 94,5 p
23 Amanda Wiklund Kåge 1 Hermelin, svart 94,5 p
24 Amanda Wiklund Kåge 1 Hermelin, rysk tecknad zobelbrun 94,5 p
25 Ulrika Forsgren Lycksele 1 Hermelin, viltblå 94,5 p
26 Eva Löfgren Umeå 1 Dvärgvädur, blå 94,5 p
27 Carola Hällsten Jörn 1,2 Hermelin, chinchilla 282 p
28 Ida Lundberg Bygdeå 0,1 Hermelin, white tecknad svart 94 p
29 Erika & Linda Lövgren Vindeln 0,1 Vit Lant 94 p
30 Therese Lundgren Skellefteå 0,1 Hermelin, viltgrå 94 p
31 Sandra Nilsson Sikfors 0,1 Hermelin, vit rödögd 94 p
32 Ida Lundberg Bygdeå 0,1 Lilla Havana 94 p
33 Catherine Lindström Skellefteå 0,1 Hermelin, fuchs vit rödögd 94 p
34 Erika o Linda Lövgren Vindeln 0,1 Hermelin, zobeltecknad blå 94 p
35 Eva Wargh Skellefteå 1 Holländsk Kanin, japantecknad  svart/gul 94 p
36 Eva Löfgren Umeå 1 Dvärgvädur, zobel siamestecknad brun 94 p
37 Ida Lundberg Bygdeå 1 Hermelin, chinchilla 94 p
38 Marita Junebladh Umeå 1 Hermelin, egern 94 p
39 Marion Wallman Domsjö 1 Belgisk Hare, viltröd 94 p
40 Lena Hedenström Skellefteå 1 Hermelin, svart 94 p
41 Inger Milton Sävar 1 Dvärgvädur, viltgrå 94 p
42 Inger Milton Sävar 1 Hermelin, egern 94 p
43 Conny Wallman Sidensjö 1 Hermelin, chinchilla 94 p
44 Sandra Nilsson Sikfors 1 Tan, egern 94 p
45 Erika & Linda Lövgren Vindeln 1 Hermelin, rysk tecknad zobelblå 94 p
46 Ulrika Forsgren Lycksele 1 Hermelin, zobel siamestecknad brun 94 p
47 Eva Wargh Skellefteå 1 Hermelin, viltgrå 94 p
48 Evelina Viklund Sävar 1 Angora, viltgul 94 p
Prislista Klass B Ungdjur
1 Marika Nilsson Ove Karlsson Skellefteå 1 Tan, svart 95,5 p
2 May-Inger Hillman Österfärnebo 1,2 Lilla Chinchilla 283,5 p
3 Marion Wallman Domsjö 1,2 Alaska 283,5 p
4 Sandra Nilsson Sikfors 0,1 Hermelin, vit rödögd 95 p
5 Fanny Karlsson Skellefteå 1,2 Hermelin, viltgrå 282,5 p
6 Erika & Linda Lövgren Vindeln 0,1 Holländsk Kanin, viltgul 94,5 p
7 Björn Linderdahl Österfärnebo 0,1 New Zealand Red 94,5 p
8 Catherine Lindström Skellefteå 1 Hermelin, fuchs vit rödögd 94,5 p
9 Therese Lundgren Skellefteå 1 Tan, svart 94,5 p
10 Maria Wikberg Ånäset 1 Hermelin, chinchilla 94,5 p
11 May-Inger Hillman Österfärnebo 0,1 Lilla Tysk Vädur, viltgrå 94 p
12 Marita Junebladh Umeå 1 Hermelin, egern 94 p
Prislista Klass M  Ungdjursgrupp
1 Amanda Wiklund Kåge   Hermelin, svart 94,5 p
 
Prislista Klass G Elitgrupp
1 Catherine Lindström Skellefteå     378 p
Prislista Gårdskaniner  
1 Moa Isaksson Polly
2 Unna Jakobsson Lisa
3 Viktoria Olofsson Lolly
4 Matilda Nilsson Sipp
5 Ronja Lasson Alaniya
6 Leia Kramer Kesha