RESULTAT SKELLEFTETRAVET 2008-03-02      
RIKSUTSTÄLLNING OCH RASMÄSTERSKAP                                    
         
BEST IN SHOW        
Maria och Patrik Wikberg Hermelin, chinchilla 95,5 p   hona
VANDRINGSPRIS TILL BÄSTA JUNIOR
Johan Lindström Hermelin, vit rödögd 285,0 p   stam
NYHAMNS HEDERSPRIS TILL BÄSTA DJUR, EJ DVÄRGRAS
Therese Nordlund Tan 95 p    
KLASS A        
1 Maria & Patrik Wikberg Ånäset Hermelin, chinchilla 95,5 P Hona
2 Johan Lindström Skellefteå Hermelin, rödögd 285 P Stam
3 Therese Nordlund Skellefteå Tan, svart 283,5 P Stam
4 Therese Nordlund Skellefteå Hermelin, viltgrå 283,5 P Stam
5 Sandra Nilsson Sikfors Hermelin, viltgrå 283,5 P Grhonor
6 Marita Junebladh Umeå Hermelin, viltgrå 283,5 P Grhanar
7 Lina Rönnbäck Umeå Hermelin, brun zobel 95 P Hona
8 Karlsson Ove och Nilsson Marika Skellefteå Tan, svart 95 P Hane
9 Frida Brand Vännäs Dvärgvädur, viltgrå 95 P Hane
10 Therese Nordlund Skellefteå Belgisk Hare, viltröd 95 P Hane
11 Amanda Wiklund Kåge Tan, svart 94,5 P Hona
12 Ivonne Nordström Umeå Lilla Havana, brun 94,5 P Hona
13 Marie Idenäs Byske Hermelin, blå zobel 94,5 P Hona
14 Karlsson Ove och Nilsson Marika Skellefteå Lilla Chinchilla, chinchilla 94,5 P Hona
15 Karlsson Ove och Nilsson Marika Skellefteå Sachsengold, rödorange 94,5 P Hane
16 Eva Fahlgren Byske Hermelin, viltgrå 94,5 P Hane
17 Johanna Nilsson Skellefteå Hermelin, svart 94 P Hona
18 Patrik Sandberg Roknäs Lilla Silver, svart 94 P Hona
19 Catherine Lindström Skellefteå Hermelin, fuchs rödögd 94 P Hona
20 Therese Nordlund Skellefteå Vit Lant, vit 94 P Hona
21 Eva Fahlgren Byske Rex, blå 94 P Hona
22 Amanda Wiklund Kåge Hermelin, viltgrå 94 P Hona
23 Frida Sandberg Roknäs Lilla Tysk Vädur, viltgrå 94 P Hona
24 Karina Sandberg Roknäs Dvärgvädur, madagascar 94 P Hona
25 Lina Rönnbäck Umeå Hermelin, brown zobel and white 94 P Hona
26 Carola Hällsten Jörn Dvärgvädur, viltgrå 94 P Hona
27 Anna Meissner Umeå Hermelin, otter svart 94 P Hona
28 Eva Fahlgren Byske Rex, blå zobel 94 P Hane
29 August Wiklund Kåge Tan, svart 94 P Hane
30 Ida Quvang Sikfors Dvärgvädur, isabella 94 P Hane
31 Carina och Robert Andersson Byske Fransk Vädur, viltgrå 94 P Hane
32 Ida Lundberg Bygdeå Hermelin, chinchilla 94 P Hane
33 Marie Idenäs Byske Hermelin, svart 94 P Hane
34 Johanna Nilsson Skellefteå Hermelin, viltgrå 94 P Hane
35 Ivonne Nordström Umeå Lilla Tysk Vädur, viltgrå 94 P Hane
KLASS B        
1 Marita Junebladh Umeå Hermelin, viltgrå 95 P Hona
2 Catherine Lindström Skellefteå Hermelin, zobel siames brun 94,5 P Hane
3 Therese Nordlund Skellefteå Hermelin, svart 94 P Hona
4 Anna Meissner Umeå Hermelin, svart 94 P Hona
5 August Wiklund Kåge Hermelin, zobel siames brun 94 P Hane
6 Therese Nordlund Skellefteå Hermelin, viltgrå 94 P Hane
         
RASMÄSTARE        
FRANSK VÄDUR        
1 Carina och Robert Andersson   94 p    
2 Veronica Framell   93 p    
REX        
1 Eva Fahlgren   94 p    
VITLANT        
1 Therese Nordlund   94 p    
BELGISK HARE        
1 Therese Nordlund   95 p    
LILLA TYSK VÄDUR        
1 Ivonne Nordström   94 p    
LILLA CHINCHILLA        
1 Ove Karlsson och Marika Nilsson   94,5 p    
LILLA HAVANA        
1 Ivonne Nordström   94,5 p    
SACHSENGOLD        
1 Ove Karlsson och Marika Nilsson   94,5 p    
TAN        
1 Therese Nordlund   95 p    
2 Ove Karlsson och Marika Nilsson   95 p    
3 Amanda Wiklund   94,5 p    
DVÄRGVÄDUR        
1 Frida Brand    95 p    
2 Carola Hällsten   94 p    
3 Carina och Robert Andersson   93,5 p    
HERMELIN        
1 Maria och Patrik Wikberg   95,5 p    
2 Lina Rönnbäck   95 p    
3 Marita Junebladh   95 p    
GÅRDSKANINER        
1 Jessica B-Engman   57 p    
2 Cissi Eklund   56 p    
3 Fanny Brandt   56 p    
4 Ida Lundberg   56 p    
5 Cissi Eklund   55 p