PRISLISTA FORSLUNDA 2007-09-01      
         
Best in show        
Therese Nordlund, Skellefteå Tan, svart      
         
Vandringspris till Bästa Junior        
Johan Lindström, Skellefteå Hermelin, rödögd      
         
Vandringspris Hona med ungar
Maria & Patrik Wikberg, Ånäset Hermelin, chinchilla      
         
GÅRDSKANINER
1 Julia Lärka        
2 Åsa Olsson        
3 Klara Vesterberg        
4 Sandra Dahlgren        
         
JUNIORER
Klass A
1 Albin Jonsson Umeå Dvärgvädur, viltgrå 95 P Hane
2 Sara Holmgren Gällö Lilla Silver, blå 94,5 P Hane
3 Johan Lindström Skellefteå Hermelin, rödögd 94,5 P Hane
Klass B
1 Johan Lindström Skellefteå Hermelin, rödögd 283 P Gr honor
2 Albin Jonsson Umeå Dvärgvädur, viltgrå 95 P Hane
4 Lina Wikberg Ånäset Hermelin, viltgrå 94,5 P Hona
         
SENIORER
Klass A
1 Therese Nordlund Skellefteå Tan, brun 95 P Hona
2 Therese Nordlund Skellefteå Tan, svart 95 P Hane
3 Therese Nordlund Skellefteå Hermelin, viltgrå 282,5 P Stam
4 Erika Jonsson Umeå Hermelin, viltröd 94,5 P Hona
5 Inger Milton Röbäck Dvärgvädur, madagascar 94,5 P Hane
6 Sandra Nilsson Sikfors Hermelin, viltgrå 94,5 P Hane
7 Eva Fahlgren Byske Rex, blå 94 P Hona
8 Anna Meissner Umeå Hermelin, brun zobel 94 P Hona
9 Emelie Einebrant Gällö Tan, brun 94 P Hane
10 Sandra Nilsson Sikfors Hermelin, chinchilla 94 P Hane
11 Eva Fahlgren Byske Dvärgvädur, mad-mantelt. 94 P Hane
12 Virginia Holmgren Gällö Hermelin, viltgrå 94 P Hane
13 Anna Sjöblom Härnösand Rex, viltgul 94 P Hane
Klass B
3 Maria & Patrik Wikberg Ånäset Hermelin, chinchilla 94,5 P Hona
5 Ingela Engenström Gällö Beveren, blå 94,5 P Hona
6 Catherine Lindström Skellefteå Dvärgvädur, viltgrå 94 P Hona
7 Ingela Engenström Gällö Trönder, stickelhårad svart 94 P Hona
8 Erika Jonsson Umeå Hermelin, viltröd 94 P Hane
9 Stefan Hedenström Skellefteå Belgisk Hare, viltröd 94 P Hane 
Klass M
1 Eva Fahlgren Byske Rex, blå 94 P  
2 Angelica Fransberg Umeå Tan, blå 94 P  
Klass D
1 Maria & Patrik Wikberg Ånäset Hermelin, chinchilla 94 P