Prislista Riksutställning i Sikeå 2007-03-10
         
BEST IN SHOW
  Therese Nordlund, Skellefteå Hermelin, viltgrå    
VANDRINGSPRIS TILL BÄSTA JUNIOR
  Johan Lindström, Skellefteå Hermelin, rödögd 283 p stam
VANDRINGSPRIS TILL BÄSTA REGISTRERADE DJUR 2006
  Marita Junebladh, Umeå Hermelin, viltgrå 96,0 p  
KLASS B (ungdjur)
1 Ove Karlsson/Marika Nilsson, Skellefteå Tan, svart 95,0 p hona
2 Therese Nordlund, Skellefteå Tan, svart 94,5 p hona
3 Linda Larsson, Hammarstrand Tan, svart 94,5 p hona
4 Maria och Patrik Wikberg, Ånäset Hermelin, chinchilla 94,5 p hane
5 Albin Jonsson, Umeå Hermelin, viltgrå 282,0 p grhonor
6 Marion Wallman, Sidensjö Hermelin, viltgul 94,0 p  hona
7 Ida Lundberg, Bygdeå Hermelin, black & white 94,0 p hane
KLASS A (vuxna)
1 Therese Nordlund, Skellefteå Hermelin, viltgrå 284,0 p stam
2 Emeli Löfgren, Umeå Lilla Havana 284,0 p grhanar
3 Johan Lindström, Skellefteå Hermelin, rödögd 283,0 p stam
4 Albin Jonsson, Umeå Dvärgvädur, viltgrå 283,0 p grhanar
5 Sandra Nilsson, Sikfors Tan, svart 95,0 p hane
6 Therese Nordlund, Skellefteå Tan, svart 95,0 p hane
7 Marion Wallman, Sidensjö Belgisk Hare, viltröd 95,0 p hane
8 Ove Karlsson/Marika Nilsson, Skellefteå Tan, svart 282,5 p stam
9 Marita Junebladh, Umeå Hermelin, viltgrå 282,5 p grhanar
10 Adam Ekberg, Flarken Wiener, viltgrå 94,5 p hona
11 Therese Nordlund, Skellefteå Lilla Silver, blå 94,5 p hona
12 Frida Sandberg, Roknäs Lilla Tysk Vädur, viltgrå 94,5 p hona
13 Patrik Sandberg, Roknäs Lilla Silver, svart 94,5 p hona
14 Maria o Patrik Wikberg, Ånäset Hermelin, chinchilla 94,5 p hona
15 Therese Nordlund, Skellefteå Lilla Silver, svart 94,5 p hane
16 Lena Hedenström, Skellefteå Hermelin, svart 94,5 p hane
17 Hans Inge Pettersson, Hammarstrand Vit Lant 94,5 p hane
18 Sandra Nilsson, Sikfors Hermelin, viltgrå 94,5 p hane
19 Karina Sandberg, Roknäs Dvärgvädur, madagaskar 94,5 p hane
20 Ove Karlsson/Marika Nilsson, Skellefteå Tan, brun 94,5 p hane
21 Albin Jonsson, Umeå Dvärgvädur, viltgrå-mantelt. 94,5 p hane
22 Linda Larsson, Hammarstrand Tan, svart 94,5 p hane
23 Catherine Lindström, Skellefteå Dvärgvädur, viltgrå 282,0 p grhanar
24 Sandra Nilsson, Sikfors Dvärgvädur, svart 94,0 p hona
25 Sandra Nilsson, Sikfors Hermelin, svart 94,0 p hona
26 Erika Jonsson, Umeå Hermelin, viltröd 94,0 p hona
27 Therese Nordlund, Skellefteå Tan, brun 94,0 p hona
28 Catherine Lindström, Skellefteå Hermelin, brun zobel 94,0 p hane
29 Therese Nordlund, Skellefteå Dvärgvädur, viltgrå 94,0 p hane
30 Eva Fahlgren, Byske Dvärgvädur, isabella 94,0 p hane
31 Albin Jonsson, Umeå Hermelin, viltgrå 94,0 p hane
32 Ylva Ekberg, Robertsfors Hermelin, viltgrå 94,0 p hane
33 Ove Karlsson/Marika Nilsson, Skellefteå Lilla Havana 94,0 p hane
34 Eva Fahlgren, Byske Rex, castor 94.0 p hane
35 Linda Pettersson, Umeå Dvärgvädur, viltgrå 94,0 p hane
         
Rasmästerskap i Sikeå 2007-03-10
         
FRANSK VÄDUR
1 Carina och Robert Andersson, Byske 93,0 p    
WIENER
1 Adam Ekberg, Robertsfors 94,5 p    
REX
1 Eva Fahlgren, Byske 94,0 p    
BELGISK HARE
1 Marion Wallman, Sidensjö  95,0 p    
2 Stefan Hedenström, Skellefteå 93,5 p    
LILLA TYSK VÄDUR
1 Marie Idenäs, Byske 93,5 p    
LILLA HAVANA
1 Emeli Löfgren, Umeå 95,0 p    
2 Ove Karlsson/Marika Nilsson, Skellefteå 94,0 p    
3 Lukas Ekberg, Robertsfors 93,0 p    
LILLA SILVER
1 Therese Nordlund, Skellefteå 94,5 p    
TAN
1 Therese Nordlund, Skellefteå 95,0 p    
2 Ove Karlsson/Marika Nilsson, Skellefteå 95,0 p    
3 Carolina Wallman, Sidensjö 93,5 p    
DVÄRGVÄDUR
1 Albin Jonsson, Umeå 94,5 p    
2 Catherine Lindström, Skellefteå 94,0 p    
3 Therese Nordlund, Skellefteå 94,0 p    
HERMELIN
1 Therese Nordlund, Skellefteå 95,0 p    
2 Maria och Patrik Wikberg, Ånäset 94,5 p    
3 Johan Lindström, Skellefteå 94,5 p